Typy podłóg drewnianych

 

                                                                   Wybór podłogi

Obecnie oferta materiałów stosowanych do wykonczenia podłogi jest bardzo bogata przez co kupujący ma nie lada problem na co się zdecydować. Każdy z materiałów swoje przeznaczenie, wady, zalety i wymagania co do konserwacji lub użytkowania. To samo tyczy się deski podłogowej.

 

Typy podłogi drewnianej:

 

-Tradycyjne klepki podłogowe sa najpopularniejszym rozwiązaniem w domach i mieszkaniach. Technika o kilkusetletniej tradycji do dziś uważana jest za najtwalszą i najelegantszą formę wykończenia podłogi.  Na klepki najlepiej zadają się deszczułki z drewna dębowego i jesionowego.

 

-Egzotyczne drweno ma niepowtarzalne i oryginalne kolory jakich brakuje naszym rodzimym gatunkom. Mozemy wybierać od czerni i najciemniejszych odcieni brązu przez czerwienie, purpury, pomarańcze, żółcienie po odcienie zieleni. Tak bogata gama kolrystczna zapewnia idealne dopasowanie do każdego wnętrza o najbardziej śmiałym wystroju. Drewno egzotyczne dodatkowo cechuje się twardością i odpornością na wilgoć dlatego może byc używane w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu,  łazienkach lub kuchniach.

 

-Warstwowe składają się z kilku warstw drewna różnych gatuków. Dostarczane jest w formie gotowej do połeożenia z wykonczona wartswą licową. Nie wymaga szlifowania i lakierowania. Jest też bardziej stablne jeśli chodzi o zachowanie kształtu, a niewielka grubość pozwala na optymalne przewodzenie ciepła, co umozliwia krycie pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym.

 

Podłoga lita a warstwowa różnice

 

Podłogi lite składaja się z desek  jednego gatunku drzewa. Stosowane są w przypadku parkietu, mozaiki czy tradyccyjnych desek podłogowych. Najpopularniejsze rodzaje to drweno bukowe, dębowe, sosnowe i jesionowe. Charakterystyką tego rodzaju podłogi jest jeden rodzaj drewna o grubości 22 mm odpowiedniej dla deszczułki parkietowej i 28 mm dla deski litej. Takie parametry gwarantują solidna i trwała podłoge na lata. Mozna ją poddawać wielokrotnemu cyklinowaniu. Jednak duże wahania  temperatur nie wpływaja krzystnie na nasze podłogi. Kiedy po wilgotnym lecie przychodzi czas suchego okresu grzewczego nasze deski mogą lekko stracić stabilność swojego kształtu.

W takich sytuacjach gdy zachodzi bardzo duza róznica sezonowej wilgotności lepiej sprawdzają się

podłogi wielowarstwowe. To samo tyczy sie pomieszczeń wposażonych w ogrzewanie podłogowe.

Cienka wielowarstwowa płyta lepiej przewodzi ciepło. Jest dostarczona w stanie gotowym do położenia. Zagruntowana, wyszlifowana i polakierowana. Nie mamy żadnej wiedzy jaki lakier rzeczywiście był użyty, czy nie jest szkodliwy dla nas lub naszych zwierząt czy dzieci, które biegają, leżą i często jedzą coś z podłogi kiedy nie patrzymy. Nieduża grubość lepiej przewodzi ciepło i mniej się odkształca, ale szybciej się zużyje w porównaniu do deski litej.

 

 

 

 

 

 

Producent deski podłogowej zaprasza na stronę:

http://www.domyjakzbali.pl/

22 października 2015

Pozycjonowanie strony zapewnia Lab Interactive

Copyright 2015 Lab Interactive